BEBEKLE TATİLE ÇIKMAK

KIZIM ALLAH'TAN SEYAHAT ETMEKTEN ÇOK HOŞLANIYOR.O YÜZDEN BU SENE TATİLE GİDERSEK BİR SORUN YAŞAYACAĞIMIZI SANMIYORUM.YİNE DE BİRKAÇ ÖNERİ ALMAK İÇİN BİRKAÇ YAZI OKUDUM.SİZLERLEDE PAYLAŞMAK İSTEDİM.EĞER ARABA İLE SEYAHAT EDECEKSENİZ

-1. ŞART BİR OTO KOLTUĞU VE OTO KOLTUĞUNA TAKABİLECEĞİNİZİ LGİNİZİ ÇEKEN OYUNCAKLAR .
-AYRICA KARŞISINADA SEVDİĞİ BİR RESMİ TAKABİLİRSİNİZ.
-YANINIZA RESİMLİ KİTAP ALMAYIDA UNUTMAYIN.
-BENİM KIZIM HADİSE HASTASI OLDUĞU İÇİN BEN BİR DE HADİSENİN CD'SİNİ DE ALIYORUM.CANI SIKILDIĞI ANDA ÇALIYORUM.ÇOK İŞİME YARAMIŞTI.
-KIZIM ARABADA UYUMAYI ÇOK SEVİYOR. SİZİN BEBİŞİNİZ UYUYAMIYORSA HER 1-1,5 SAATTE BİR MOLA VERMENİZ GEREKİR.
-BESLENMESİNE GELİNCE KESİNLİKLE SU BULUNDURMALISINIZ.YAPTIĞINIZ ARTIK MAMA ,YEMEK... KÜÇÜK KAVANOZLARA KOYABİLİRSİNİZ.BEN PİYASADA SATILAN MEYVE PÜRESİ ,KÜÇÜK SÜTLERDEN YANIMA ALMIŞTIM.
-EĞER EMZİRİYORSANIZ YARIM SAATTE BİR EMZİRMELİSİNİZ.
-BEBEĞİN GÜNEŞTENDE KORUNMASI GEREKİYOR ONUN İÇİN BİR GÖLGELİK ALABİLİRSİNİZ.

UÇAKLA SEYAHAT
AHH AHH BU KONUDA ÇOK KÖTÜ TECRÜBELER EDİNDİM.BİR TANESİNİ ANLATAYIM.TRABZON-ANKARA ARASI YAKLAŞIK 1 SAAT 15 DK KIZIM UÇAĞA BİNDİĞİMİZ ANDAN İNENE KADAR AĞLAMIŞTI VE BEN DELİRMEK ÜZEREYDİM NE YAPTIYSAM SUSTURAMADIM.NEDENİNİ SORARSANIZ TAMDA UYKU SAATİYDİ.BİR DAHA DA UYKU SAATİNDE UÇAĞA BİNMEDİM.

-EN ÖNEMLİSİ ÇOCUKLAR VE BEBİŞLERİMİZ UÇAKTAKİ BASINÇTAN ÇOK ETKİLENMEKTEDİR.O YÜZDEN UÇAK İNERKEN VEYA KALKARKEN EMZİRİN,EMZİK VERİN, BİBERONLA BESLEYİN YA DA ÇOCUK BÜYÜKSE SAKIZ ÇİĞNEMESİNİ SAĞLAYIN.

-BEBEKLERİN UÇAKLA SEYAHAT EDEBİLMESİ GENEL KURAL 7 GÜNLÜKTEN AZ OLMAMALI VE 2 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLAR KUCAKTA OLMALI.

-VEE BENİM DÜŞTÜĞÜM HATAYA DÜŞMEYİN MUTLAKA KORİDOR TARAFINDA OTURUN Kİ EĞER ÇOK SIKILIRSA AYAĞA KALKMA ŞANSINIZ VAR YA DA HOSTESLER YARDIM ALMA ŞANSINIZ DAHA FAZLA OLUYOR.


İYİ YOLCULUKLAR DİLERİZ...


3 yorum:

ŞANSLI dedi ki...

Çocukla seyahat etmek ne olursa olsun zor birşey...
Çocuğu olanlara ALLAH kolaylık versin.
Sevgiler.

Bizim Gibiler dedi ki...

Oğlumla çıktığımız il tatili hatırlattınız. 6 aylıktı. Gece yolculuğu yaptığımızdan 8 saatin çoğunu uyuyarak geçirmişti. Gittiğimiz yerde de hiç bir huzursuzluk yapmadı yalnız yemekler biraz problem olabiliyor o kadar küçük çocuklar için.

Eylem dedi ki...

biz pek sorun yaşamıyoruz efeyle.uzun yolda efe oto koltugunu sevmiyor mecburen arka koltukları yatak odası gibi döşeyip oyuncakla dolduruyorum.

Yorum Gönder